SĮ "Susisiekimo Paslaugos"

SĮ "Susisiekimo Paslaugos"

Mokamas automobilių stovėjimas Vilniuje

Aktualijos

m.Parking pradeda veikti atsiskaitymas banko kortelėmis (2020 10 29)

 

Geros naujienos sostinės vairuotojams, naudojantiems m.Parking –  mobiliojoje programėlėje startuoja apmokėjimas banko kortelėmis. Nuo šiol už automobilio stovėjimą vietine rinkliava apmokestintose vietose dar greičiau ir patogiau galima atsiskaityti programėlėje pridėjus naudojamą mokėjimo kortelę.
 
„Vis daugiau vairuotojų m.Parking renkasi kaip vieną tų programėlių, kuri yra kasdienis, jau įprastas įrankis – šiuo metu ji turi maždaug 250 tūkst. naudotojų. Nuolat tobuliname ir pristatome naujus programėlės funkcionalumus, stebime, ko pasigenda patys naudotojai. Atsiskaitymas banko kortelėmis neabejotinai yra didelis patogumas. Vieną kartą įvedę savo kortelės duomenis už automobilio stovėjimo paslaugas m.Parking nuo šiol apmokėsite vos per keletą sekundžių“, – teigia Modesta Gusarovienė, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė.
 
Tam, jog m.Parking už parkavimo paslaugas būtų galima atsiskaityti banko kortele, būtina naudotis naujausia programėlės versija. Jei nustatymuose programėlių parduotuvėse esate pasirinkę automatinį atsinaujinimą – programėlė atsinaujins. Taip pat galite ją atsinaujinti patys – naujausią m.Parking versiją atsisiųskite čia:
 
• „Google Play“: https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.sisp.itero.parking.client
• „App Store“ : https://apps.apple.com/lt/app/m-parking/id695574873

Naudotojų patogumui programėlė išsaugos paskutinį mokėjimo būdą – jungiantis kitąkart jis bus siūlomas automatiškai. Esant poreikiui atsiskaitymo būdą dar prieš apmokėjimo pradžią visuomet galima keisti.

 

Kaip veiks mokėjimas banko kortele?

 

Prisijungus prie programėlės, kaip ir iki šiol, reikia įvesti savo automobilio valstybinį numerį, pasirinkti miestą ir parkavimo zoną. Norint už automobilio stovėjimą atsiskaityti banko kortelėmis, programėlės dalyje „Mokėjimas“ bus prašoma vienąkart pridėti savo kortelę, nurodyti jos duomenis. Atlikus šiuos veiksmus,  naudotojai gaus patvirtinimo kodą iš savo banko, kurį suvedus kortelė bus sėkmingai susieta su m.Parking.
 
Programėlė automobilio stovėjimui iš banko kortelės rezervuos pinigų sumą – kiekvienai vietinės rinkliavos zonai galioja atskira rezervuojama suma, kuri vėliau grąžinama į mokėtojo sąskaitą. Jei pasibaigus rezervuotai sumai parkavimas vyksta toliau, apmokėjimas automatiškai pratęsiamas tokia pačia rezervuota suma iki tol, kol parkavimas sustabdomas.

Sustabdžius parkavimą, siunčiamas pranešimas (angl. notification) apie atliktą mokėjimą. Jis skaičiuojamas pagal faktiškai stovėtą laiką, o parkavimo pradžioje rezervuoti pinigai grąžinami į sąskaitą. Pats pranešimas apie atliktą mokėjimą siunčiamas tik tada, kai telefono nustatymuose, programėlių lange, naudotojai yra pasirinkę gauti tokius programėlių pranešimus.

Be to, nurodant banko kortelės duomenis programėlėje taip pat bus prašoma įvesti savo el. pašto adresą – kaskart baigus parkavimą ir atsiskaičius banko kortele šiuo el. paštu bus siunčiama informacija apie atliktą mokėjimą.

Apmokant už parkavimą banko kortele nėra taikomas užsakymo mokestis, kuris galioja už automobilio stovėjimą atsiskaitant SMS žinute ar programėlėje per mobiliojo ryšio operatorių.
 
Konkretesni žingsniai, kaip pridėti mokėjimo kortelę, pateikiami čia: https://youtu.be/A-pmNseoQo8

 

Visi apmokėjimo už automobilio stovėjimą būdai – vienoje vietoje

 

Vairuotojai m.Parking moka už automobilio stovėjimo laiką, patys pasirinkdami automobilio pastatymo pradžią ir pabaigą. Būkite atidūs, kai renkatės parkavimo zonas, laiką, taip pat ir miestus, kuriuose norite apmokėti už automobilio stovėjimą.
 
Primenama, kad už automobilio stovėjimą Vilniuje vairuotojai gali apmokėti naudodamiesi m.Parking, siųsdami trumpąją žinutę numeriu 1332 arba parkomatuose. Šiuo metu dalyje parkomatų jau veikia atsiskaitymas bekontakte mokėjimo kortele – planuojama, kad šis funkcionalumas atsiras visuose Vilniuje esančiuose bilietų automatuose.

m.Parking veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Trakuose, ja naudotis gali tiek šių miestų gyventojai, tiek lankytojai. Atsiskaitymas kortelėmis šiuo metu startuoja tik Vilniuje.

« Atgal